Klub, ve kterém není nic nemožné

Milevsko - Klatovy 3:1

20. února 2013 v 20:10 | Papouch |  Články
Milevsko v dalším domácím zápase udolalo Klatovy. Domácí tým v každé třetině vstřelil jeden gól, kdežto hostujícím Klatovum to dovolil jedinkrát v prostřední části. Milevsko se ujalo vedení hned na začátku zápasu. V úvodu prostřední třetiny mohlo přidat další góly, ale šance neproměnilo a tak se z vyrovnání radovaly Klatovy. Milevsko šlo po využité přesilovce znovu do vedení v polovině zápasu. V poslední třetině Milevsko už soupeři vyrovnat nedovolilo a naopak půlminutu před
koncem přidalo pojistku k tříbodovému vítězství.

Klatovy se po zahájení hry usadily v útočném pásmu, ale jako první zahrozilo Milevsko, když střelu Pavla Srdínka od modré tečoval před brankou clonící Libor Nikodém nad. Klatovy měly první velkou šanci ve 3. minutě, kdy se Vizinger dostal z pravé strany mezi kruhy, ale jeho bekhendové zakončení vystihl Václav Pipek v domácí brance. Na druhé straně už Milevsko svoji možnost využilo. Libor Nikodém po přejetí modré vystřelil na branku, hostujícímu gólmanovi Kůdelovi vypadl puk z lapačky a pohotový Lukáš Drda jej dorazil do branky. V 5. minutě obešel Pavla Srdínka Pouska, Václav Pipek jeho střelu z prostoru kruhů vyrazil. V 12. minutě si Petr Markulinec vyměnil puk za brankou s Janem Sýbkem, najel si před ní na přihrávku, ale Kůdelu neprostřelil. Milevsko pak mělo úvodní přesilovku zápasu, ale nijak se v ní neprosadilo a naopak samo vzápětí muselo čelit soupeřově početní výhodě. V té pálil z dobré pozice zpoza kruží hostující Zeman, ale branku netrefil.
V úvodu prostřední části mělo Milevsko několik příležitostí, avšak z gólu se radovaly Klatovy. Neuběhla ještě ani minuta hry, kdy se mezi obránci protáhl Josef Urbanec, ale jeho střelu Kůdela stihl špičkou betonu vyrazit. Klatovské vyrovnání bylo podobné domácímu gólu. Od modré vystřelil Maxa, Václav Pipek puk neudržel a dojíždějící Pavlis se prosadil z dorážky. Hned po rozehrání našel Jiří Fořt od modré před brankou zapomenutého Lukáše Sumerauera, který zkoušel oklamat brankaře kličkou, ten jen úmysl vystihl. Pak Lukáš Matějka vyslal polovysokým pasem na zteč Lukáše Drdu. Ten si šikovně stáhl puk ze vzduchu, najížděl na branku zleva, ale trefil jen gólmanovo rameno. V 26. minutě při signalizovaném trestu dostal z protějšího rohu přihrávku na levý kruh Vizinger, Václav Pipek stihl zasáhnout. Po skončení oslabení našel Milan Kořánek rozjetého Lukáše Sumerauera, který byl v rozhodující chvíli zasažen soupeřovou sekyrou a Kůdela tak měl větší naději jeho zakončení vystihnout. Následnou přesilovku Milevsko využilo. Nejprve dvě příležitosti spálilo. Po buly dostal přihrávku na levý kruh Josef Urbanec, branku netrefil. Střelu Jana Sýbka z kruhů přizvedli bránící hráči do ochranné sítě. Až potom vypálil od modré Michal Štych, puk se od zadního mantinelu odrazil před branku, kde David Homolka neuspěl, ale další dorážka Petra Markulinceuž si do branky cestu našla. Klatovy se rychle snažily odpovědět. Topinka se uvolnil na kruhu, ale branku přestřelil. V 34. minutě vyjel z rohu Petr Markulinec, puk se dostal k Janu Sýbkovi, který bekhendem Kůdelu nepřekonal. Ve zbytku třetiny měly ještě Klatovy dvě velké příležitosti ke skórování. V přečíslení našel Topinka u tyčky zcela volného Bernada, Václav Pipek proti němu vystrčil svůj beton a puk zastavil. V 38. minutě zůstal mezi kruhy osamocen Pouska, ale trefil jen tyč domácí branky.
V posledním dějství se hra přelévala z jedné strany na druhou. Ani jeden z gólmanů si nemohl stěžovat na nedostatek práce, ale větších šancí tolik k vidění nebylo. V 45. minutě vystřelil zpoza obránce Němec, Václav Pipek nechal vyniknout svoji lapačku. Po vyhraném buly vyslal od modré puk Mrázek, Václav Pipek jej vyrazil maskou a dokázal si poradit i s následnou dorážkou Pavlise. Na opačné straně se vřítil do útočného pásma zprava Josef Urbanec, jeho ránu z kruhu vyrazil Kůdela před sebe a následná domácí dorážka byla zablokována. Ve 49. minutě zůstal sám před milevským gólmanem jeden z hostujících hráčů, udělal brankaři kličku, ale před brankovou čarou zastavili puk zaskakující obránci. I další milevský útok vedl po pravé straně Josef Urbanec, poslal puk na opačný kruh, kam si najel Libor Nikodém, jenž volil bekhendovou kličku, ale Kůdela si u tyčky na jeho střelu dobře počíhal. V 54. minutě se ve skrumáži před brankou neprosadil Josef Urbanec. Klatovy se snažily útočit, ale narážely na pevnou obrannou hráz už ve středním pásmu. O závěrečný tlak se navíc připravily vyloučením tři minuty před koncem. V domácí přesilovce střílel od modré Pavel Srdínko a Jakub Hamerle tečoval jen do Kůdely. I po skončení početní výhody drželi milevští hráči puk v útočném pásmu, což jim ve finále přineslo třetí gól stvrzující výhru. Libor Nikodém poslal puk kolem hrazení, Josef Urbanec od pravého mantinelu nabil na kruhy, kde se David Homolka z první opřel do puku, který břinknutím o tyčku zapadl do branky.
Milevsko i Klatovy předvedly vyrovnaný zápas s množstvím střelby. Ani jeden z týmů ten druhý nepřehrával. Milevsko předčilo svého soupeře v proměnění šancí a to rozhodlo o jeho vítězství.¨

Branky a nahrávky: 4. Drda (Nikodém, Procházka), 30. Markulinec (Homolka, Štych), 60. Homolka (Urbanec, Nikodém) - 22. Pavlis (Maxa, Zeman). Rozhodčí: Luczków - Beránek, Marek.
Vyloučení:3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 47:45 (14:14, 16:14, 17:17).

HC Milevsko 2010: Pipek - Procházka, Srdínko, Štych, Hlinka, Klíma, Cifreund, Čunát - Urbanec, Nikodém, Hamerle - Markulinec, Sýbek, Homolka - Fořt, Sumerauer, Kořánek - Drda, Matějka, Radosta