Klub, ve kterém není nic nemožné

Milevsko - Klatovy 4:2

1. prosince 2012 v 13:42 | Papouch |  Články
Milevsko ve vyrovnaném zápase dokázalo porazit Klatovy. Domácí tým otevřel skóre zápasu v 5. minutě. Klatovy vyrovnaly ve vlastním oslabení, ale s gólovým vedením na první přestávku šlo stejně Milevsko. Na začátku prostřední části si vybudoval dvojnásobný náskok, ale Klatovy se znovu dokázaly přiblížit na jednogólovou ztrátu. V poslední třetině mohlo Milevsko definitivně rozhodnout v řadě přesilovek, ale nevyužilo je a až do konce se tak muselo strachovat o výhru. Klatovy se neprosadily ani při závěrečné hře bez brankaře a navíc těsně před koncem zápasu inkasovaly technickou branku.

V polovině 2. minuty zápasu dostalo Milevsko výhodu přesilové hry. Vůbec se v ní neprosadilo, ale hned po jejím skončení se mohlo radovat z úvodního gólu. Červenat se při něm musel hostující brankař Smejkal, kterému prošlo do branky nahození Ladislava Pauleho ze středního pásma. Klatovy byly aktivní, hra byla vyrovnaná, ale jejich střely mířily na branku spíše ze středních vzdáleností a s těmi si Lukáš Knap v milevské brance bezpečně poradil. V 11. minutě mělo Milevsko druhou přesilovou hru. Pavel Procházka v ní nebezpečně vypálil od modré, ale Smejkal ukázal rychlost své lapačky. Brzo poté domácí tým v početní výhodě inkasoval. Při soupeřově signalizovaném trestu se po pravé straně vydal do útoku Čuban a bekhendovou střelou k bližší tyči překvapil milevského brankaře. Milevsko pokračovalo v přesilovce a snažilo se rychle získat vedení zpět. Střelu Pavla Procházky tečoval Jakub Hamerle před brankařem nad branku. Pak se Jakub Hamerle dostal do nájezdu zleva, ale branku těsně minul. Co se Milevsku nepovedlo v přesilovce, to se povedlo, stejně jak při prvním gólu, hned po jejím skončení. Milan Čunát se vydal do útoku podél levého mantinelu, z nulového úhlu poslal puk na branku, kde se od gólmanova betonu dostal k připravenému Lukáši Sumerauerovi, který jej pohotově poslal do branky. V 16. minutě mohlo být na straně domácích ještě veseleji. Milan Kořánek ve středním pásmu předal puk rozjetému Davidu Homolkovi, který po přejetí modré napálil tyč hostující branky. Pak se Milevští dostali do přečíslení 2 na 1, Radek Volf pálil z kruhu, Smejkal vyrazil. V poslední možnosti první třetiny pronikal Lukáš Sumerauer po levé straně, ale zasáhl jen boční část branky.
První šanci prostřední části měly po 25 vteřinách hry Klatovy, ale Martinec bekhendem z levého kruhu branku netrefil. Jakmile se hra přesunula na opačnou stranu, Milevsko se prosadilo. Libor Nikodém přihrával od zadního mantinelu a před brankou číhající Milan Kořánek protečoval puk do branky. V 23. minutě dorážel u tyčky brankařem vyražený puk Čuban, ale ani natřikrát jej do branky nedostal. V 27. minutě najížděl Jan Sýbek na brankaře od poloviny hřiště s protihráčem "na zádech", dostal se k bekhendovému zakončení, ale branku minul. V polovině zápasu Pavel Procházka vyjel ze souboje v rohu, prokličkoval se až na kruhy, ale odtud bekhendem zamířil těsně vedle tyče. Z protiútoku se Čuban řítil na milevskou branku zprava, mezi tyče se netrefil. V 33. minutě zachytil Jan Sýbek v útočném pásmu soupeřovu rozehrávku, obhodil si protihráče, ale Smejkala neprostřelil. Ve stejné minutě se Klatovum podařilo snížit. V nájezdu 2 na 1 vypálil Hobl z pravého kruhu, puk prošel brankaři mezi chrániči, ale branku těsně minul. Hobl se však dostal znovu k puku, vystřelil z druhého kruhu a u tyčky číhající Kocman pohotově pověsil puk pod horní tyč. Za minutu přišla další nebezpečná hostující akce, tentokrát po vyhraném vhazování, Lukáš Knap střelu Topinky dokázal vyrazit. Na druhém konci Libor Nikodém zadovkou našel mezi kruhy Milana Kořánka, střela z jeho hokejky branku minula. V předposlední minutě této části najížděl na milevskou branku zleva Vondryska, Lukáš Knap vytěsnil puk vedle branky.

Poslední dějství začalo dohrávanou hostující přesilovkou. V té dorážel před brankou Pouska, Lukáš Knap betonem puk vyrazil. 45. minuta přinesla šance na obou stranách. Milevsko se dostalo do přečíslení 3 na 1, Jiří Fořt vzal zakončení na sebe, ale z kruhu Smejkala neprostřelil. Na druhé straně se ocitl sám před brankařem Maxa, avšak úspěšný nebyl. Za minutu David Homolka šikovnou zadovkou mezi dvěma protihráči poslal puk na kruhy, odkud najížděl na brankaře Jan Sýbek, udělal mu kličku, ale současně se zakončením podél betonu byl dvojnásobně seknut přes ruce. Pro Milevsko z toho vyplynula čtyřminutová přesilovka. Vypracovalo si v ní však jedinou vážnější šanci, když se z dorážky před brankou neprosadil Pavel Srdínko. Po skončení početní výhody zůstal na chvíli u tyčky volný Libor Nikodém. Zakončoval však zády k brance a Smejkal si s přehledem poradil. Po dalších dvou hostujících faulech mělo Milevsko dokonce dvojnásobnou početní výhodu v délce 50 vteřin. Hned po jejím rozehrání střílel Michal Štych a Jakub Hamerle tečoval vedle branky. To však bylo vše. Zbytek přesilovky se proměnil v milevský marný boj usadit se vůbec s pukem v pásmu. Po skončení oslabení zůstal sám před brankařem Maxa, Lukáš Knap mu však včas holí puk vypíchl a nedovolil mu ani zakončit. V předposlední minutě si krátkou přesilovku zahrály Klatovy. Vondryska se snažil z dorážky protlačit puk do branky, Lukáš Knap mu to nedovolil. V čase 59:14 sáhli hosté ke hře bez brankaře. Milevským se však podařilo dostat puk z pásma. Klatovy si ještě jednou vynutily vhazování v útočném pásmu. Znovu se však domácím podařilo puk získat, Milan Kořánek jej poslal do soupeřova pásma, kde jej těsně před brankovou čarou dobruslil David Homolka. Vyjel s ním do příznivějšího střeleckého úhlu a poslal jej na branku. Puk zastavila hozená hůl hostujícího Kocmana a rozhodčí tuto situaci označil za technickou branku.
Utkání bylo vyrovnané a to jak herně, tak střelecky. Milevsko si vypracovalo přeci jen více vážnějších šancí a hlavně dokázalo vstřelit více gólů. A ty jsou pro výsledek rozhodující.
Branky a nahrávky: 5. Paule, 13. Sumerauer (Čunát), 22. Kořánek (Nikodém), 60. Homolka - 11. Čuban, 33. Kocman (Maxa, Hobl). Rozhodčí: Krejcar - Pokorný, Marek . Vyloučení: 5:8 navíc Fiala (Klatovy) 10 minut osobní trest a do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 43:42 (14:14, 14:14, 15:14). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.
HC Milevsko 2010: Knap - Srdínko, Procházka, Klíma, Čunát, Štych, Hlinka - Homolka, Sýbek, Hamerle - Nikodém, Sumerauer, Kořánek - Fořt, Paule, Volf
HC Klatovy: Smejkal - Martinec, Fiala, Mrázek, Blumentrit, Herr, Hucl - Topinka, Pouska, Kajer - Hobl, Maxa, Kocman - Čuban, Vondryska, Vizinger - Nauš