Klub, ve kterém není nic nemožné

Milevsko - Tábor 3:4

17. listopadu 2012 v 11:07 | Papouch |  Články
Milevsko celý průbeh zápasu vedlo, ve třetí třetině ještě v 17. minutě 3:1, nakonec však dokázalo prohrát 3:4. Milevský kotel musel celý zápas poslouchat ohrané Táborské "seno a vidle...", jako pravý vidláci se však chovali táborští fanoušci, kteří si nejdřív sami postupně až do konce první třetiny vyvěsili obráceně vlastní vlajku, pak na led házeli bordel a nakonec se nezmohli na víc než urážet a z výšky plivat na Milevský kotel. Milevsko tak zdraví burany z Tábora. - Ze strany Milevska odpáleny dva ohně a dvě dýmovnice, v barvách klubu.

Dlouho hostující Tábor tahal výsledkově v jihočeském derby za kratší konec. V závěru však předvedl famózní obrat. Milevsko si vybudovalo dvougólový náskok, který sice Tábor snížil, ale Milevsko si jej vzalo zpět a vedení 3:1 drželo až do 58. minuty. Na jejím začátku se hostujícímu týmu podařilo snížit, což ho nakoplo k velkému závěru. Rychle přidal další dva góly a v čase 58:50 se ujal poprvé v zápase vedení. To udržel i přes domácí snahu vyrovnat při hře bez brankaře.

První šanci zápasu mělo Milevsko. Jan Sýbek vyjel z rohu, mezi kruhy našel Jakuba Hamerleho, jehož sražená střela skončila v lapačce táborského brankaře Klestila. Pak mělo Milevsko čtyřminutovou přesilovku. Nedokázalo se v ní po většinu času udržet ani v útočném pásmu, ale v jejím samém závěru Milan Čunát nahodil zápěstím puk od modré a ten se přes chumel hráčů zastavil až v horním rohu hostující branky. Další možnost měl Petr Markulinec, ale jeho střelu z levého kruhu Klestil zastavil. Postupně začal přebírat iniciativu Tábor. Jeho útočné výpady byly nebezpečnější a Lukáš Knap v milevské brance se měl co ohánět. V 9. minutě přihrál Matušík zpoza branky před ní Hájkovi, Lukáš Knap vyrazil. Dvě šance v krátkém sledu za sebou měl Kellner. Nejprve jej našel po průniku po pravé straně Seidl na kruhu, milevský brankař vyrazil. Hned vzápětí najížděl Kellner na domácí branku zleva, mířil však vedle ní. Za Milevsko odpověděl Lukáš Sumerauer, jehož za kruhem našel Milan Kořánek, Klestil skryl puk ve své výstroji. V 13. minutě nebezpečně vypálil od modré Hlaveš, Lukáš Knap betonem puk vykopl. Za dvě minuty se nechal o puk za brankou obrat Michal Klíma, Nedorost nabil před branku Šulčíkovi, jenž brankaře prostřelit nedokázal. Za okamžik se řítil na milevskou branku zprava Seidl, trefil jen venkovní síť branky. Poslední slovo první třetiny měl Libor Nikodém, jehož rána zpoza pravého kruhu skončila na boční konstrukci. Do druhé části vstoupilo aktivněji Milevsko. Už po 20 vteřinách střílel zpoza obránce těsně vedle branky Petr Markulinec. Milevský brejk vedl zleva Jiří Fořt, poslal puk za kruhy Janu Sýbkovi, proti jehož dobře mířené střele se hostující gólman prezentoval efektním semaforem. Táboru pomohla k vymanění se z domácího tlaku přesilová hra. V té Lukáš Knap dvakrát vychytal táborského Nedorosta, zakončujícího z pravého kruhu. Hlavně v druhém případě, kdy mu Kellner adresoval přihrávku z jednoho kruhu na druhý, se domácí gólman proti střele Nedorosta vyznamenal. Po skončení oslabení zahrozil Lukáš Sumerauer z pravého kruhu, Klestil zasáhl lapačkou. Velkou příležitost měl Tábor v 27. minutě, kdy Šulčík chytrou zadovkou předal puk od zadního mantinelu před branku, kde zcela volný Nedorost netrefil odkrytý horní roh branky. A Milevsko trestalo. Nahození Pavla Procházky tečoval do protipohybu brankaře Jan Sýbek a puk zaplul podél tyče do branky. V 33. minutě byla situace přesně opačná. Milevsko svoji možnost nevyužilo a z gólu se radoval Tábor. Milan Kořánek bleskově pronikl mezi protihráči, předal puk mezi kruhy Liborovi Nikodémovi, který však zamířil doprostřed branky připraveného Klestila. Hra se přesunula na opačný konec, kdy při signalizovaném trestu poslal Kratochvíl z rohu puk před branku, kde zůstali nepokryti hned dva hostující hráči. Blíže k puku byl Nedorost, který jej nasměroval přesně k tyči. Možnosti na obou stranách přinesla 36. minuta. Nejprve před brankou nebezpečně dorážel Kratochvíl. Kellner po průniku zleva přihrál puk před branku, odkud se netrefil Nedorost. Milevský protiútok vedl po pravé straně Jakub Bernad a z kruhu trefil tyč. Do dvougólového vedení poslal Milevsko Libor Nikodém. Ten se dostal do útočného pásma zleva, vypálil zpoza obránce a trefil horní roh branky. Ještě jednu šanci mělo Milevsko v této třetině. Milan Čunát přihrával z rohu a tečující Ivan Radosta protáhl brankaře Klestila.

Na začátku posledního dějství mělo Milevsko výhodu dohrávané přesilovky. Po 27 vteřinách hry přikopl Jakub Bernad ve středním pásmu puk do jízdy Milanu Kořánkovi, který najížděl z pravé strany na samotného brankaře. Puk se po jeho zakončení otřel o horní tyč. Po skončení přesilovky vyjel od zadního mantinelu Lukáš Sumerauer, ale u tyčky Klestila nepřekvapil. Milevsko pak poměrně dobře pokrývalo střední pásmo a nepouštělo Tábor do šancí. Výjimkou byla 45. minuta, kdy Kolomý našel před brankou Kratochvíla, Lukáš Knap vyrazil. Od poloviny třetiny začal tlak hostujícího týmu sílit. Milevští se až příliš soustředili na obranu a navíc se potýkali s obrovským problémem, jak dostat puk z vlastního pásma. Několikrát jej měli na svých holých, ale překonat hraniční čáru nedokázali. Z toho pramenily zmatky kolem vlastní branky a vše vyústilo v táborský obrat. V 54. minutě neuspěl u tyčky Šulčík a vzápětí ani Havran, který si najel na kruhy. Podobně si vedl i Heršálek, který se rovněž netrefil z kruhu. V čase 57:01 už se Tábor prosadil. Stejně jako při jeho prvním gólu přišla přihrávka z rohu a nepokrytý hráč před brankou protečoval puk do sítě. Úspěšně spolupracující byla tentokrát dvojice Hájek a zakončující Seidl. Pak se po odražené střele ocitl sám před brankařem Havran, ale překonat jej nedokázal. Další milevský neúspěšný pokus o vyhození zachytil na modré Seidl, poslal jej na branku, kde u tyčky zapomenutý Matušík bruslí usměrnil puk do branky. Dílo zkázy pro domácí bylo dokonáno v čase 58:50, kdy poslal puk do branky po souboji hráčů u mantinelu Šulčík. Milevsko ještě zkusilo hru bez brankaře a dostalo se do šance, ale brankařem vyražený puk po střele Pavla Procházky Jiří Fořt do branky nedostal. V závěru najížděl Matušík se spoluhráčem proti Pavlu Procházkovi s prázdnou bránou za zády, ale trefil jen milevského obránce.

Milevsko sehrálo dobrý zápas se špatným koncem. Tábor byl ve vyrovnaném utkání sice nebezpečnější v koncovce a působil hokejovějším dojmem, ale Milevští vše doháněli urputností, bojovností a obětavostí. Závěr zápasu však domácí hráči totálně nezvládli a nechali si trestuhodně utéct pracně nabité vedení.

Branky a nahrávky: 6. Čunát (Kořánek), 28. Sýbek (Procházka), 38. Nikodém (Sumerauer) - 33. Nedorost (Kratochvíl), 58. Seidl (Hájek, Matušík), 59. Matušík (Seidl, Kolomý), 59. Šulčík (Kellner). Rozhodčí: Jechoutek - Slavík, Ledinský. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 35:45 (15:14, 15:12, 5:19. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4 .
HC Milevsko 2010: Knap - Štych, Čunát, Srdínko, Procházka, Hlinka, Klíma - Markulinec, Bernad, Volf - Fořt, Sýbek, Hamerle - Nikodém, Sumerauer, Kořánek - Radosta, Paule, Novák
HC Tábor: Klestil - Havran, Adamec, Škulina, Černý, Heršálek, Hlaveš - Nedorost, Šulčík, Kellner - Seidl, Matušík, Hájek - Kolomý, Heřmánek (od 21. Pechánek), Kratochvíl