Klub, ve kterém není nic nemožné

Historie klubu

22. listopadu 2009 v 15:00 | Papouch

Ze zachovalých záznamů je známo, že lední hokej se v Milevsku začal poprvé hrát v roce 1932 místními nadšenci, o rok později byl ustaven odbor při tehdejším Sportovním klubu Milevsko, který začal v roce 1934 hrát utkání a je považován za rok založení klubu.
Za dobu své činnosti změnil oddíl v důsledku reorganizace v tělovýchově několikrát svůj název na TJ Sokol, Sokol ČSSZ, Tatran, Spartak, v roce 1970 na TJ ZVVZ a v roce 1994 na HC ZVVZ. První oficiální utkání v roce 1934 sehrálo mužstvo v černobílých dresech zapůjčených odborem kopané. Od roku 1940 až dosud má dresy žlutomodré, jen mezi léty 1948 až 1960 hrálo v soupravě trojbarevné.
Hokejová hřiště s přírodním ledem měnila svá místa: na rybníku Kuklík, krátce na louce před rybníkem Suchaňák, znovu na Kuklíku, přírodní kluziště na bývalém fotbalovém hřišti Na Tržišti.
V začátku hrál oddíl v nižších soutěžích. Později a podstatnou část období existence oddílu v soutěžích krajských a mezitím i v divizi. Za nejúspěšnější výkonnostní období lze považovat etapu činnosti počínaje od roku 1968. Tehdy třikrát po sobě hrálo Milevsko o postup do národní ligy České republiky, a to když dvakrát vyhrálo krajský přebor (druhé vítězství znamenalo postup do nově utvořené divize) a jedenkrát, když hned vyhrálo divizi, po jejímž skončení z kvalifikace postoupilo. Od roku 1971 až dosud je mužstvo ZVVZ příslušníkem ligových soutěží České republiky a v roce 1973 hrálo dokonce i kvalifikaci o postup do I. celostátní ligy Československé republiky, 14 hrál klub v I. lize. Na nejúspěšnějším období a rozmachu hokeje ve městě má podíl výstavba zimního stadionu s umělým ledem. Jeho betonová plocha s trafostanicí byla postavena v rekordně krátkém čase - 8 měsíců v akci "Z" a slavnostně uvedena do provozu dne 28. října 1972, zastřešení zimního stadionu v roce 1973, dostavba objektu - severní část v roce 1976, západní část v roce 1978, jižní část (hotel) v roce 1982 a východní část, která objekt zimního stadionu uzavřela Sporthotelem v roce 1992. V roce 2009, byl klub odhlášen ze soutěže, kvůli problémům s financemi. Proto byl v roce založen "nový klub" HC Milevsko 2010.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama